Resultat 2018

Resultat 2018


.


Resultatlistor Askersund Round Up 2018



***Klass 1: Unextreme Green***



1*Johanna Almfelt – Wiktoria 128p


2*Ida Hagwall – Arbousier 127,25p


3*Jennie Almfelt - Lyngsveiens Ibrahim 116p


4*Moa Mulder – Odina 83,6p



***Klass 2: Unextreme Western***


1*Helena Tibblin – Sunny 160p


2*Linda Thyselius - ITS Rafferty 159,5p


3*Susanne Tylebrink – Sammie 156,5p


4*Jenny Norén – Simson 155.5p


5*Marie Siewers – Felix 149,5p


6*Sandra Goffe – Fillie 145p


7*Jennifer Karning - Andersers Troy 132,5p


8*Susanne Karning – Sonette 127p



***Klass 5: Unextreme Cowboys & Cowgirls***


1*Caroline Almfelt - Tuff Turns Magic 170,5p


2*Mathias Lindegren - Il Quinto Marone 167p


3*Susanne Tylebrink – Sammie 164,5p


4*Jenny Norén – Simson 161,5p


5*Maria Dahlén - Bells Figo 144,5p


6* Sandra Goffe – Fillie 143p


7*Linnéa Kjellén - High Scootin Leopard 132,5p



***Klass 6: Total Extreme***


1*Mathias Lindegren - Il Quinto Marone 203,03p


2*Caroline Almfelt - Tuff Turns Magic 189,73p


3*Emelie Letskog – Sammie 177,79p



Juni Extreme


NOVICE, Ej tid


1. Johanna Almfelt - Wiktoria 119p


2. Susanne Lille-Dundee bon Joe 117,5p


3. Susanne Karning-Sonette 105,5p


4. Anna Graf- Vaterlo 89p


5. Lotta Hernek-Odin 66,5p



Unextreme PRO, ej tid


1. Caroline Almfelt- Tuff Turns Magic 176,5p


2. Therese Lindbergh- She´s a jack born in black 153p


3. Emma Holmstöm-Sunlight of wonder 136p


4. Susanne Tyrebrink- Sammie 130,5p


5. Lena Karlsson- Mustik 125,5p



Extreme PRO division USA poäng. klass i klass


1. Anki Karlsson- Zippies Zide Kick EXCA Nr: 4197.      208,744p


2. Caroline Almfelt - Tuff Turns Magic EXCA Nr:4461..  199,038p


3. Kalle Karlsson- Sliprocks Logan EXCA Nr:4449.        195,09p 



Unextreme Intermediate Medium, ej tid


1. Therese Lindberg- She´s a jack born in black. 160p


2. Johanna Almfelt-Wiktoria. 156p


3. Susanne Lille - Dundee bon joe. 144p


4. Susanne Tylebrink- Sammie 139,5p


5. Susanne Karning - Sonette. 138,5


6. Lena Karlsson- Mustik. 121p



Extreme Intermediate Medium,på tid, USA poäng


1. Kalle Karlsson- Sliprocks Logan EXCA Nr: 4449.       188,386p


2. Anki Karlsson- Zippies Zide Kick EXCA Nr: 4197.      180,984p








Unextreme CM Ranch 22 april



Klass 1:

Unextreme Green youth

1. Gabrielle Lindros- Simson, 63,5, 61, 124,5

2. Jennie Almfelt- Ibrahim, 56, 56,5, 112

3. Johanna Almfelt- Viktoria, 53,5, 58,5, 112


Klass 1

 Unextreme Green

1. Sandra Goffe- Fillie,  58,5, 64, 122,5

2. Magnus Almfelt- Tuffturns Magic, 58, 59,5, 117,5

3, Ebba Johnnson- Lillian, 58, 56,5, 114,5

4. Linnéa Ivarsson- Tindra, 53,5, 54, 107,5

5. Christina Gustavsson- Cocis 49,5, 51, 100,5

6. Ramona Hellberg- Sipirit of Wings 48,5, 49,5, 98


Klass 2 Unextreme western

1. Jenny Noren- Simson, 88,5, 94,5, 182,5

2. Susanne Tylebrink -Sammie 83,82, 165

3. Helena Tibblin- Sunni, 79,5, 83,5, 163

4. Ebba Johnnson- Lillian, 74,5, 78, 152,5

5. Sandra Goffe- Fillie, 71, 77, 148

6. Anna Roempke- Pollu dot com, 71,5, 71,5 143

7. Veronica Piippo- Stjärna, 60,5, 65,5, 126

8. Susanne Karing- Sonette, 0, 73, 73


Klass 3: Unextreme Cowboys & Cowgirls

1.  Caroline Almfelt- Tuff Turns Magic, 84,5, 86,5, 171

2. Susanne Tylebrink- Sammie, 81, 84,5, 165,5

3. Helena Tibblin- Sunni, 84,5, 78,5, 163

4. Caroline Almfelt- Plaudits Little Snapper, 74, 71,5, 145,5

5. Krister Vauhkonen- Wildrags Golden Flash, 68,5, 76, 144,5

6. Anna Roempke- Polly dot com, 65,5, 70, 135,5


GRATTIS!

Copyright  © All Rights Reserved