Resultat 2017

Resultat 2017

 

Extreme Cowboy Round Up i Askersund

 

Klass 1: Unextreme Green, sponsrad av CS Veterinär & Tiddly Leather

1. Sandra Goffe & Fillie - 123,25p (Örebro)

2. Helena Tibblin & Tricki – 123,00p (Laxå)

3. Susanne Tylebrink & Sammie – 119,25p (Askersund)

4. Jennifer Karning & Andersers Troy – 118,50p (Arboga)

5. Susanne Karning & Sonette – 114,75p (Arboga)

6. Alma Mulder & Enya – 113,75p

7. Iida Helleday & Tiara – 96,25p

8. Moa Mulder & Enya – 73,50p

 

Klass 2: Unextreme Western, sponsrad av EmJoy Horses & Tiddly Leather

1. Susanne Tylebrink & Sammie – 160,00p (Askersund)

2. Helena Tibblin & Tricki – 158,75p (Laxå)

3. Iida Paananen & Little Coy – 153,75p (Örebro)

4. Josefin Hedstrand & Mysan – 146,00p (Kalmar)

Klass 3: Barrel Racing, sponsrad av CS Veterinär

1. Jennifer Karning & Andersers Troy – 36,64s (Arboga)

2. Josefin Hedstrand & Legolas Zäta – 38,78s (Kalmar)

3. Susanne Karning & Sonette – 46,35s (Arboga)

4. KajsaStina Kindström & Safir – 49,67s (Vingåker)

5. Julia Åhs & Filippa GT – 50,83s (Askersund)

6. Marie Edlund & Mama’s Little Rebel – 52,79s (Mullsjö)

 

Klass 4: Pole Bending, priser från Sweden EXCA Racers

1. Josefin Hedstrand & Legolas Zäta – 53,39s (Kalmar)

2. Jennifer Karning & Andersers Troy – 57,52s (Arboga)

3. Julia Åhs & Filippa GT – 69,21 (Askersund)

4. Marie Edlund & Mama’s Little Rebel – 81,88s (Mullsjö)

 

Klass 5: Unextreme Cowboys & Cowgirls, sponsrad av CM Ranch

1. Line Hilt Jörgensen & MF Perfect Million – 176,00p (Sarpsborg, Norge)

2. Caroline Almfelt & Tuff Turns Magic – 174,00p (Karlsborg)

3. Anki Carlsson & Zippies Zide Kick – 170,50p (Björketorp)

4. Kalle Carlsson & Slickrocks Logan – 164,50p (Björketorp)

5. Mathias Lindegren & Il Quinto Marone – 152,00p (Enköping)

6. Linnéa Kjellén & High Scooting Leopard – 149,00p (Bålsta)

7. Iida Paananen & Little Coy – 148,00p (Örebro)

8. Helena Tibblin & Tricki – 64p (Laxå)

 

Klass 6: Total Extreme (US-Sanctioned Event), sponsrad av EmJoy Horses

1. Mathias Lindegren & Il Quinto Marone – 197, 58p (Enköping)

2. Line Hilt Jörgensen & MF Perfect Million – 196,22p (Sarpsborg, Norge)

3. Caroline Almfelt & Tuff Turns Magic – 193,05p (Karlsborg)

4. Kalle Carlsson & Slickrocks Logan – 180,45p (Björketorp)

5. Anki Carlsson & Zippies Zide Kick – 178,59p (Björketorp)

 

Augusti Extreme @ CB TrailCamp 5 aug

(Dubbla domare)

 

Youth:

1. Tindra Koert - Nästor - 324,5p

2. Tindra Witteborn - Lillemons Dyna Glide - 268p

 

Novice:

1. Carina Månsson - Doc Johnny Holiday - 243p

2. Anna Grander - Mani - 231p

3. Michael Brander - Little Coy - 219p (EXCA 125,475p)

4. Pia Österlindh - Hill's Hillybilly - 215p

5. Maria Gomez - Min Ginza - 204p

6. Tindra Witteborn - Lillemons Dyna Glide - 192p

7. Tiina Brander Paananen - TS Mielka - 99,5p (EXCA 58,39p)

 

Intermediate:

1. Line Hilt Jørgensen - MF Perfect Million - 353,75p

2. Jörgen Skoglund - Mandy Drive By - 322,5p

3. Carina Månsson - Doc Johnny Holiday - 310p

4. Anna Grander - Mani - 302,5p

5. Pia Österlindh - Hill's Hillybilly - 276,5p

6. Michael Brander - Little Coy - 245,25p (EXCA 121,14p)

7. Maria Gomez - Min Ginza - 229,75p

 

Non-Pro:

1. Line Hilt Jørgensen - MF Perfect Million - 334p

2. Kalle Carlsson - Slickrocks Logan - 310,75p (EXCA 172,75)

3. Magnus Jonsson - Touch in Motion - 310,75p (EXCA 168,38p)

4. Jörgen Skoglund - Mandy Drive By - 304,75p

5. Anki Carlsson - Zippies Zide Kick - 307p (EXCA 169,685p)

6. Lasse Olsson - Wilma - 295,75p (EXCA 162,185p)

7. Tindra Koert - Nästor - 294,75p

 

Pro:

1. Jenny Hansson - One BrightFlashLight - 341,75p

2. Anki Carlsson - Zippies Zide Kick - 317p (EXCA 174,84p)

3. Emelie Letskog - Touch In Motion - 309,75p (EXCA 165,45p)

4. Caroline Almfelt - Tuffturns Magic - 303,75p (EXCA 166,4p)

5. Kalle Carlsson - Slickrocks Logan - 303,5p (EXCA 163,495p)

6. Tindra Koert - Nästor - 144,25p

 

Ride Smart:

1. Anki Carlsson - Zippies Zide Kick - 327p (EXCA 183,595p)

2. Lasse Olsson - Wilma - 300,25p (EXCA 165,335p)

 

Vinnare av pokal "Bästa USA-ekipage": Anki Carlsson & Zippies Zide Kick

 

Totally Extreme @ CB TrailCamp 13 maj

 

Youth:

1. Tindra Witteborn - Nexus Zeggrigon - 114p

2. Tindra Witteborn - Lillemons Dyna Glide - 106,5p

 

Novice:

1. Carina Månsson - Doc Johnny Holiday - 114,5p

2. Magnus Jonsson - Little Coy - 111p (EXCA 127,38p)

3. Michael Brander - Qalms Billy The Kid - 82,5 (EXCA 88,17p)

 

Intermediate:

1. Anki Carlsson - Zippies Zide Kick - 173,75p (EXCA 191,300p)

2. Kalle Carlsson - Slickrocks Logan - 166,25p (EXCA 185,465p)

3. Jan Wallin - Wish Finally Spotted - 161,25p

4. Lena Wallin - Lyckans Saturnus - 154,5p

5. Ola Ambjörnsson - Kiger Hope - 153,75p

6. Carina Månsson - Doc Johnny Holiday - 153,50p

7. Anna Grander - Mani - 142,25p

8. Michael Brander - Little Coy - 139,75p (EXCA 146,455p)

 

Non-Pro:

1. Anki Carlsson - Zippies Zide Kick - 172,5p (EXCA 191,490p)

2. Kalle Carlsson - Slickrocks Logan - 163,25 (EXCA 180,755p)

3. Ola Ambjörnsson - Kiger Hope - 158,25p

4. Jan Wallin - Wish Finally Spotted - 154,75p

5. Lena Wallin - Lyckans Saturnus - 153,5p

 

Pro:

1. Emelie Letskog - Touch In Motion - 153p (EXCA 177,045p)

 

Vinnare av pokal "Bästa USA-ekipage": Anki Carlsson & Zippies Zide Kick

 

 

Unextreme på Södra Falla 22 April

 

Nybörjare/Ungdom:

1 Caroline Almfeldt & Tuff Turns Magic 119,5 p

2 Helena Tibblin & Mui San Peppy 106,5 p

3 Susanne Tylebrink & Sammie 103,5 p

4 Tora Lindé & Kickan 62,5 p

 

Pro/Open:

1 Caroline Almfeldt & Tuff Turns Magic 158,5p

2 Helena Tibblin & Mui San Peppy 153,5p

3 Katarina E Pettersson & De-Hera153,5p

4 Susanne Tylebrink & Sammie 143p

5 Emelie Letskog & SF Whiz For Sure 128,5p

 

Grattis!!

Copyright © All Rights Reserved